A radikális megbocsátás és az Ultrarövid Terápia® kapcsolata

Tipping radikális megbocsátás

Bevezetés

Ma egy rendkívül fontos témával szeretnélek megismertetni: hogyan befolyásolja a harag hosszú távú egészségünket, és milyen szerepet játszhat ebben a radikális megbocsátás és az Ultrarövid Terápia®.

A harag hosszú távú hatásai

Egy Dr. Buda László pszichiáterrel készült interjúból megtudhatjuk, hogy a tartós harag komoly negatív hatással van egészségünkre. A harag nemcsak lelki, hanem testi betegségeket is okozhat, amelyek hosszú távon megnehezítik az életünket.

Colin Tipping és a radikális megbocsátás modellje

Colin Tipping radikális megbocsátás modellje több lépésből áll:

  1. Felismerés: Első lépésben felismerjük, hogy mélyen megbántottak vagy sértettek minket, és odaképzeljük magunk elé, szembenézünk azzal, aki ártott nekünk, és kiöntjük elé a haragunkat, a szomorúságunkat, mindent, amit találunk „odabenn”. Ezt addig csináljuk, amíg el nem jutunk egy belső ürességig, és a teljes megnyugvás állapotáig
  2. Elengedés: Megtanuljuk elengedni a haragot és a sérelmet, hogy előre tudjunk lépni.
  3. Belátás: A harmadik lépcső: spirituális nézőpont, ettől lesz radikális a modell. Belátjuk, hogy minden tapasztalat lehetőséget kínál a személyes növekedésre. Az életben mindennek értelme, jelentése van. Minden esemény és találkozás sorsszerű.

A radikális megbocsátás és az Ultrarövid Terápia® összefüggése

Az Ultrarövid Terápia® egy intenzív, rövid, mégis mélyreható módszer, amely gyors felismerésekhez és változásokhoz vezet. Ez a módszer kiválóan kapcsolódik a radikális megbocsátáshoz, mivel az Ultrarövid terápiás konzultációban (UT) szerepet kap a megbocsátás és az elengedés támogatása, amely elősegíti a mélyreható változásokat az életünkben.

Záró gondolatok

Ebben a bejegyzésben feltártuk, hogy a harag hosszú távú egészségügyi kockázatokkal járhat. Megismertük Colin Tipping radikális megbocsátásának erejét, amely segíthet ezen érzelmek feldolgozásában. Rávilágítottunk arra is, hogy az ultrarövid terápia hogyan kapcsolódik ehhez a folyamathoz, kínálva egy gyors, mégis mélyreható megoldást. Remélem, hogy ezek az információk segítenek neked abban, hogy jobb döntéseket hozz a lelki egészséged érdekében. Ne feledd, a változás lehetősége a kezedben van!

Két rövid videó, ahol Dr. Buda László beszél a megbocsátás és elengedés 3 lépcsőjéről:

A megbocsátás és elengedés első két lépcsője (4:13)

A megbocsátás és elengedés 3. lépcsője(3:43)

Picture of Dr Utassy Gábor

Dr Utassy Gábor

Orvos, Ultrarövid terápiás konzulens

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

humanisztikus pszichológia Carl Rogers

A Humanisztikus pszichológia és az Ultrarövid terápia

Ebben a bejegyzésben a humanisztikus pszichológia és az ultrarövid terápia (UT) összekapcsolódását vizsgáljuk. Megismerhetjük Carl Rogers pszichológus hozzájárulását és azt, hogyan alapozza meg a humanisztikus pszichológia a személyes fejlődés és önismeret fontosságát. Felfedezzük, hogy az UT hogyan integrálja ezeket az elveket a gyakorlatban, segítve az embereket abban, hogy rövid, mégis intenzív konzultációk során mély önismeretre és belső gyógyulásra tegyenek szert. A cikk érthető és befogadó stílusban közelíti meg ezt a különleges terápiás formát.

Tovább olvasom »
dr-mate-gabor-gyermekkori-traumak

Dr. Máté Gábor és a gyermekkori traumák

Ez a blogbejegyzés Dr. Gábor Máté munkásságával foglalkozik, aki egy magyar származású kanadai orvos és szerző. Kiemelt szakértője a függőség, stressz, gyermekkor fejlődése és a test-lélek kapcsolata területeinek. Dr. Máté 20 éves tapasztalattal rendelkezik a családorvosi és palliatív ellátásban. Különösen sokat foglalkozott a drogfüggőkkel és mentális betegségekben szenvedőkkel. Ő az „In the Realm of Hungry Ghosts” és más bestsellerek szerzője, valamint a Compassionate Inquiry pszichoterápiás megközelítés megalkotója. A blog emellett érinti Dr. Máté és Dr. Buda László kapcsolódásait a gyermekkori traumák és azok felnőttkori hatásainak megítélésében.

Tovább olvasom »