SzomatoDráma: A test bölcsességének ereje

szomatodrama-ultrarovid-terapia-utassy-gabor

A SzomatoDráma® és Ultrarövid Terápia® atyja: Dr. Buda László

Dr. Buda László jelentős hatással bír a pszichiátria és pszichoterápia területén Magyarországon. Kezdeti pályafutását hagyományos elmeosztályokon kezdte, ahol értékes tapasztalatokat gyűjtött az emberi lélek működéséről. A Pécsi Orvostudományi Egyetemen tett szert oktatói és előadói státuszra, ahol pszichológiai és szociológiai tárgyakat tanított. Kutatásai révén doktori címet (PhD) szerzett. Az egyetem megbízására megalapította az ország első komplementer medicinával foglalkozó tanszékét. Későbbi munkájában a szomato-pszichoterápia felé fordult, melynek során megalapította a Magyar Szomato-pszichoterápiás Egyesületet is. A SzomatoDráma név alatt saját terápiás módszertant is kidolgozott, melyet számos szakember használ sikeresen. Ezen kívül Ultrarövid Terápia® módszertanát is kidolgozta. A SzomatoDráma és Ultrarörid Terápia® módszerek mellett könyveket is írt, melyek közül kettő bestsellerré vált. Ma elsősorban előadásokkal, tanfolyamokkal, írással és az általa kifejlesztett terápiás módszerek közösségének gondozásával tölti idejét.

A SzomatoDráma működési elve

A testi elképzelések térbeli kivetítése révén a SzomatoDráma® öngyógyító folyamatokat indít el. A csoportos játékban a résztvevők egy-egy testi témát jelenítenek meg, melyek során a belső világ kivetül a külső térbe, így válik láthatóvá és tapinthatóvá. A játékos helyzetek során mély érzelmek és intenzív felfedezések kerülnek a felszínre, melyek gyakran kapcsolódnak a résztvevő személyes múltjához és kapcsolataihoz.

Konfliktusok és belső felfedezések

A játékos szituációk során felmerülő konfliktusok feloldásában a test intuícióira és ösztönös reakcióira hagyatkozunk. Ezek az interakciók vezetnek mély felfedezésekhez a személyes történetekkel, emlékekkel és meggyőződésekkel kapcsolatban, melyek közvetlen kapcsolatban állnak a testi tünetekkel. A katartikus érzelmi átélések segítenek a belső feszültségek oldásában.

Az önmagunkkal való kapcsolat mélyítése

A SzomatoDráma® az érzelmi és testi összefüggések felfedezésén keresztül segíti elő az önmagunkkal és testünkkel való mély kapcsolat kialakítását. A módszer használata által lehetőség nyílik a test, a lélek és a spiritualitás közötti harmonikus egyensúly megteremtésére. A SzomatoDráma tehát egy olyan eszköz, amely által jobban megismerhetjük és elfogadhatjuk önmagunkat, felismerve testünk bölcsességét és annak gyógyító erejét.

Picture of Dr Utassy Gábor

Dr Utassy Gábor

Orvos, Ultrarövid terápiás konzulens

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Hasonló cikkek

James_Hollins_Neurozis_Ultrarövid_terápia_Utassy_Gábor

Neurózis, Hollis, Ultrarövid Terápia®

James Hollis, jungiánus analitikus, a neurozist az individuáció akadályaként írja le, amelyek mély pszichológiai konfliktusokból erednek. A neurozis tünetei széleskörűek, beleértve a szorongást, depressziót, és kapcsolati problémákat. Hollis a mélypszichológiai megközelítést hangsúlyozza, mely magában foglalja az önismeret fejlesztését és a tudattalan tartalmak feldolgozását. Ezzel szemben az Ultrarövid Terápia gyors, célzott beavatkozásokkal kezeli a kliensek akut problémáit, összpontosítva a lényegi akadályok leküzdésére.

Tovább olvasom »